Utrzymanie oczu w zdrowiu

Klarin Aktiv to lek, który zawiera dodatkowo luteinę – naturalny barwnik występujący w roślinach, a szczególnie w warzywach i owocach o kolorze żółto-pomarańczowym oraz w jajach i mleku. 

Warto zadbać o swój wzrok

Luteina jest składnikiem ochronnym dla oczu, ponieważ pomaga w filtracji szkodliwego światła niebieskiego, które może uszkodzić siatkówkę. Dlatego luteina jest szczególnie ważna dla osób, które narażone są na duże obciążenie wzroku, np. w przypadku pracy przy komputerze przez dłuższy czas. Borówka czernica to roślina występująca w leku, której owoce są bogate w naturalne związki bioaktywne, w tym antocyjany, flawonoidy i kwas elagowy. Ze względu na swoje właściwości odżywcze, borówka czernica znana jest z korzystnego wpływu na zdrowie oczu. Działa również przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, co może pomóc w ochronie oczu przed infekcjami. Kwas elagowy, zawarty w borówce czernicy, ma właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że pomaga chronić oczy przed stresem oksydacyjnym, który może powodować uszkodzenie komórek i tkanek oczu. Antocyjany i flawonoidy, z kolei, wpływają na lepsze krążenie krwi w oczach, co może przyczynić się do poprawy widzenia. 

Warto zaznaczyć, że borówka czernica może być spożywana na wiele sposobów, na przykład w postaci świeżych owoców, soków, napojów, dżemów czy suszonych owoców. Jednakże, jak w przypadku każdego suplementu diety, przed rozpoczęciem stosowania, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli pacjent przyjmuje już inne leki, ma choroby przewlekłe lub jest w ciąży lub karmi piersią.

Przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza

Dorośli mogą stosować jedną tabletkę 2 razy dziennie popijając wodą.

Lek może być stosowany z jedzeniem lub bez, jednakże zaleca się przyjmowanie go na czczo lub przed posiłkiem, aby poprawić jego wchłanianie. Przed rozpoczęciem stosowania Klarin Aktiv z luteiną należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli pacjent przyjmuje już inne leki, ma choroby przewlekłe lub jest w ciąży lub karmi piersią.

+0